Vissza

Májusi napijegyes statisztika

2006. 06. 07.
Napijegyes fogások 2006. május

Most "időben" sikerült feldolgozni a havi napijegyes fogásokat. A május általában jó hónap szokott lenni, és ez az év sem volt kivétel, az esős időszakok ellenére sem.

Májusban 1042 jegyet váltottak ki vendégeink, ez 18%-al több a tavalyi hasonló időszaknál.

A tározón regisztrált 842 olyan nem tagi jogcímû vendégnapból, mely a „normál” horgászathoz kapcsolódott, azaz nem verseny- vagy rekordhorgászati célból került megvásárlásra végül 801 db napijegy adatait dolgozhattam fel. A leadási fegyelem ezúttal is kiváló, 95,1% volt, és a leadók 96,0%-a ráadásul hibátlanul töltötte ki és adta le a szelvényt, ismételten mindenkinek köszönet érte!

Májusban is megmaradt a kiemelkedő számított (és a valós) fogási biztonság, azaz fajlagosan 1000 db napijegyesből 852 db-nál volt értékelhető fogás. Ezen túl a realizált fogást bejelentő napijegyesek 94%-a ún. nemeshalat is fel tud(ott) mutatni a zsákmányában.

Örömmel említem meg azt is, hogy a renitens, szabályszegő vendégek száma elenyésző, és májusban még tovább csökkent a szabálysértések száma. A "fennakadások" ismét döntően a nagy pontyok elviteli kísérletei okán keletkeztek.

2006 májusában összesen 3418 kg halat vittek el Maconkáról a napijegyes vendégek. Az összmennyiség 77,18%-a ponty, azaz 2638 kg és 1068 db, melyek átlagsúlya így 2,470 kg/db volt. A nagyobb átlagsúlyú telepítéseknek is köszönhetően továbbra is jelentős volt a legálisan még elvihető, 3-5 kg-os halak aránya. Ezen túl időlegesen kb. 10,5 tonna rekordponty is zsákmányul esett, döntően az 6-17 kg/db mezőben.

A dobogón második helyen a keszegfélék állnak, általában többségi dévér, majd karika, bodorka, jász összetétellel. Az elviteli mennyiség 482 kg. A fogott keszegeket igen sokszor végül is nem viszik el, de pl. az 1-3 kg-os dévéreknél (sajnos) már igen ritka a visszaengedés gesztusa… Harmadik a külön regisztrálandó ezüstkárász, 154 kg-os eredménnyel. Közülük is sok a szép, 0,8-1,4 kg-os példány.

Április után májusban is a 4. helyen állnak a tokfélék, majd a csuka, a harcsa, a süllő, és ezután a compó következik.

9. a fogásokban is már megjelenő márna, őt a kecsege és az amur, illetve az angolna követi. Érdekes, hogy a tagokkal ellentétben a napijegyesek részéről még mindig nem került fogásra/elvitelre balin, illetve hogy továbbra is elhanyagolható az amurfogás annak ellenére, hogy igen sok példány él a vízterületen.

Végül összegezve egy halelviteli célú 2750 Ft-os maconkai napijegyre 2006. májusában 3,961 kg fogás, illetve 1,671 db nemeshal jutott, ide számítva a tetszőleges okból "nullázó" horgászokat is.

Bízzunk a napsugaras folytatásban!

Üzenetküldés

A funkció csak bejelentkezett felhasználók számára érhető el.

Ha el szeretné küldeni észrevételét a fenti tartalommal kapcsolatban, jelentkezzen be!

Üzenetküldés