Vissza
Feederes tippek, trükkök a Rapala Eurohold Teammel

Feederes tippek, trükkök a Rapala Eurohold Teammel

2009. 08. 04.

megosztás Facebookon

A Rapala Eurohold Team idén is részt vett a nyolcadik alkalommal megrendezett Haldorádó - Sikeres Sporthorgász Feederbotos Kupán, melynek helyszíne a Maconkai-víztározó volt. A tavalyi csapatgyőzelem után idén is majdnem sikerült a nagy bravúr, minimális különbséggel (csupán 1 ponttal lemaradva) a második helyen végeztek egy szektor első és egy szektor második teljesítménnyel. Egyéniben viszont – megvédve tavalyi bajnoki címét – ismét Fördős Attila lett a győztes, új rekordfogással! A bajnokok rendkívül őszintén és kendőzetlenül mutatják be a sikeres feederhorgászatuk minden apró részletét. Érdemes tőlük tanulni és praktikáikat a hétköznapi horgászatok során is alkalmazni!

[foto,02.jpg,A 2009-es trófeákkal,e,k]
A már két éve tartó sikerükön felbuzdulva, akárcsak tavaly, idén is elkísértük őket egy közös horgászatra Maconkára, a verseny helyszínére. Idén szándékosan a sekély pályának számító Felező-félszigetet szemeltük ki, hogy lássuk, mit és hogyan kell használni, ha „kevesebb” halat adó helyre kerül a horgász. Most nézzük meg, hogy milyen taktikát követve lett dobogós idén is a Rapala Eurohold Team színeiben Szabó Csaba és Fördős Attila.
[foto,03.jpg,A helyszín mindig varázslatos,e,k]
  • Csaba, milyen taktikával készültetek az idei versenyre és milyen csalit, etetőanyagot használtatok?
  • Az idei versenyre is a tavaly már jól bevált taktikát alkalmaztuk, mely szerint Attila a mélyvizes pályán horgászott, míg én a sekély vízen. A felszereléseinket és etetőanyagainkat is ennek megfelelően állítottuk össze. A verseny előtt néhány héttel már teszteltük a vizet egy edzés keretében, a végleges csali- és etetőanyag-választás akkor dőlt el igazán. Az angol Dynamite Baits termékeket használtuk alapmixnek. Mindketten egy jellegzetesen „büdös” keveréket állítottunk össze, melyet az adott pályának megfelelően gazdagítottuk más-más összetevőkkel.
[foto,04.jpg,Csaba a Felező-félszigetre húzott,e,k]
[foto,05.jpg,Sekély pályán bevált etetőanyag együttes,e,k]
Az alapnak szánt Swim Stim Betaine Green és Amino Originalhoz én a Source Groundbait és Silver-X Explosive Feeder etetőanyagokat kevertem. Később a verseny során a Swim Stim zöld mikropelletét adagoltam a kész etetőanyagomhoz, mert ez a pellet gyorsabban szétdobja az etetőkosárból a halaknak szánt alapanyagokat.
[foto,06.jpg,A mikropelletek gyorsabb bontást eredményeznek,e,k]
  • Mely csalik voltak eredményesek a sekély pályán?
  • Csalinak a versenyen számomra a kisebb méretû puha pelletek voltak a nyerők, ezek közül is a 6 mm-es Marine Halibut és az új Source soft pellet. Ez utóbbi már az edzésen is meglepően jól teljesített. Az élő csali nekem csak kisebb méretû keszegeket hozott, ezért inkább a pelleteket részesítettem előnyben.
[foto,07.jpg,Az ígéretes új Source soft pellet,e,k]
  • Úgy tudom nagy jelentőséget szántatok a folyékony dipek használatának, mondanál erről pár szót?
  • Igen a csalik dipelése ezen a vízen szerintem elengedhetetlen, ami persze időjárástól és a halak étvágyától függően azért folyamatosan változni szokott. Nekem a verseny első szakaszában a Swim Stim Betain Green, míg a második felében már a Fresh Prawn és az új Red Fish aroma folyadékok váltogatása volt sikeres.
[foto,08.jpg,A folyékony dipek fogósabbá teszik a csalikat,e,k]
  • Milyen felszerelést használtál a versenyen?
  • Az alábbi felszerelést használtam:
Bot: Shimano Beast Master AX Extra Heavy Feeder 3,90 m
Orsó: Shimano Ultegra 5500 XT-B
Főzsinór: Shimano Technium 0,25 mm
Előke: Shimano Antares fluorocarbon 0,18 mm
Horog: VMC 7110, 6-os méretben
[foto,09.jpg,A hibátlan Ultegra XT-B,e,k]
[foto,10.jpg,A távdobó Beast Master feeder,e,k]
[foto,11.jpg,Én fluorocarbon előkét használtam,e,k]
[foto,12.jpg,Más-más főzsinórt használtunk,e,k]
  • Hogy alakult számodra a verseny, úgy tudom, egy-két halon múlt a szektor elsőséged?
  • Igen, én a Felező-félszigetre húztam (itt még nem horgásztam korábban), a hely maga bizakodásra adott okot, mert a nádasos része mellett egy nyílt vizû része is volt, de mint később kiderült, e része is teljesen sekély volt.
[foto,13.jpg,A nádassal övezett részen,e,k]
Itt kimondottan apróbb halakra számítva állítottam össze a felszerelésemet, bár mint tudjuk, a nádas mellől akár nagyobb ponty is bármikor meglephet. A verseny folyamán kisebb kihagyásokkal folyamatosan jöttek a halak, először keszegek, majd egyre sûrûbben pontyok is jelentkeztek.
[foto,14.jpg,2-3 kilós pontyok voltak a jellemzők,e,k]
[foto,15.jpg,A dévérkeszegek is ráálltak az etetésre,e,k]
Sajnos volt három szakításom a nádas mellől, ha ezekből egyet is kifogok, akkor lehet, hogy szektor egyest hoztam volna. Így sem panaszkodom persze a szektor kettővel, bár bevallom, akkor egy picit csalódott voltam a szektor kettessel, de persze másnap már átértékelve derûsebben láttam a helyzetet.
[foto,16.jpg,Hevesen védekeztek még a kisebb pontyok is,e,k]
  • Attila, most téged kérdezlek: a te taktikád miben volt más?
  • Én a mélyvizes pályára készültem, és a szerencsés sorsolás után sikerült beülnöm a szigeten egy hellyel arrébb, mint ahonnan tavaly megnyertem a szektoromat. A tavalyi tapasztalat alapján tudtam, hogy a zsákmányom nagy részét kisebb testû pontyok, dévérek és kárászok fogják kitenni, de titokban azért reménykedtem, hátha beesik egy-egy nagyobb testû ponty, amivel könnyebben bebiztosíthatnám a szektor elsőségemet.
[foto,17.jpg,Attila az I. szigeten versenyzett,e,k]
[foto,18.jpg,Többnyire pontyokban reménykedtem,e,k]
  • Attila, milyen etetőanyag kombinációval sikerült hat óra alatt 36 kiló halat fognod?
  • A mélyvizes pálya adottságai miatt az én etetőanyagomat nagyhalas összetevőkkel kombináltuk, ezért a Swim Stim Amino Black és Source Groundbait etetőanyagokhoz a Silver-X Specimen Original és Silver-X Feeder Specimen keverékeket adtuk. Az edzéseken már jól bevált etetőanyagokhoz apróbb méretû, különböző ízvilágú pelleteket kevertem, mint például a Swim Stim fekete mikro pelletét és a Source új 4 mm-es etető pelletét.
[foto,19.jpg,Mélyvizes keverékem alkotói,e,k]
[foto,20.jpg,A fekete mikropellet…,e,k]
[foto,21.jpg,… és a 4 mm-es Source etető pellet ,e,k]
  • Mely csalik hozták meg neked a várva várt sikert?
  • Csalinak kisebb méretû pelleteket használtam: a verseny első felében a Source 6 mm-es soft pellet volt a nyerő Source és Spicy Tuna aromába dipelve, majd déltől a Marine Halibut 6 és 10 mm-es soft pellet hozta a halakat Squid and Octopus aromával kombinálva.
[foto,22.jpg,A Halibut soft pelletek voltak a legfogósabbak,e,k]
[foto,23.jpg,Váltogatni kellett a dipeket,e,k]
[foto,24.jpg,Nagy jelentősége van dipek használatának,e,k]
Próbálkoztam a nagyobb, 10-14 mm-es Halibut Hair rig-able pellettel is, de most kevesebb kapást eredményezett és a halak egyedsúlyát sem növelte, ezért visszaálltam a 6-os soft pelletekre.
[foto,25.jpg,Többféle csalikombinációt is kipróbáltam,e,k]
[foto,26.jpg,A nagyobb pelletek most kevesebb halat hoztak,e,k]
  • Attila, milyen felszereléssel horgásztál a verseny ideje alatt?
  • Az alábbi felszerelést használtam:
Bot: Shimano Nexave BX Extra Heavy Feeder 4,20 m
Orsó: Shimano Super Ultegra 10000 XS-A
Főzsinór: Shimano Speed Master All Round 0,25 mm
Előke: Sufix Silky Soft 15 lb
Horog: Hayabusa P2 és K1, 6-os méretben
[foto,27.jpg,A „nehézbombázó”,e,k]
[foto,28.jpg,… és a hozzáillő erős bot,e,k]
[foto,29.jpg,A kedvenc Sufix előkémet használtam,e,k]
[foto,30.jpg,Többféle horgot kötöttünk,e,k]
  • Hogyan alakítottad ki az etetésedet, és verseny közben kellett-e változtatni rajta?
  • Az alapozó etetést a parttól kb. 50-60 méterre terveztem, ami kb. 20-25 gombócból állt. A verseny elején az etetés mögé horgásztam, majd később már csak az etetésen voltak kapások. Verseny közben kétszer alkalmaztam ráetetést, ehhez 8-8 gombócot csúzliztam be. Szerencsére folyamatosan volt hal előttem, ez persze lehet, hogy az etetőanyag érdeme, de tény, hogy a két szomszédom is szépen szedte a halakat mellőlem. A versenyen folyamatosan figyeltem a szomszédok fogásait, hogy a szektorelsőséget idén is megszerezzem, ami végül megint sikerült. A verseny vége felé már szinte kapás kapást ért, úgyhogy már csak a kapásokra és a fárasztásokra kellett figyelnem.
[foto,31.jpg,A nyerő szerelék,e,k]
[foto,32.jpg,Fontosak voltak a pontos dobások,e,k]
  • Végezetül, hogy sikerült a mai napi horgászatotok itt a Felező-félszigeten?
  • Most oda ültünk, ahol Csaba versenyzett. Nagyon mozgalmas napunk volt, mert rengeteg halat fogtunk, nagyrészt 2-3 kilós pontyokat és nagyobb testû dévéreket. Mindkét haltartót vízbe kellett tenni és meg is teltek.
[foto,33.jpg,Merítésre várva,e,k]
[foto,34.jpg,Megpihenve a parton,e,k]
[foto,35.jpg,Mindkét haltartó be lett fogva,e,k]
Az időjárás elég változó volt, mert eső, szél, napsütés váltogatta egymást és a levegő délelőtt inkább hûvösebb volt, míg délután a felhők mögül előbújó nap már felmelegítette a levegőt. Most úgy 5-ször annyi halat fogtunk, mint Csaba a versenyen, persze ő akkor csak egy bottal horgászhatott, és mint tudjuk, edzésen, versenyen vagy a verseny után mindig más-más eredmények születnek.
[foto,36.jpg,Szép terítéket fogtunk össze a néhány órás horgászaton,e,k]
[foto,37.jpg,Minden halat gondosan visszahelyeztünk a vízbe,e,k]
Zárszónak még annyit mondanék, hogy már a mostani horgászatunk alatt is újabb és újabb ötleteink támadtak, amik majd - reméljük - további sikereket hoznak nekünk a jövőben. Viszlát, Maconka, jövőre is…

Írta: Haldorádó Team
Fotók: Szabó Csaba, Fördős Attila

Üzenetküldés

A funkció csak bejelentkezett felhasználók számára érhető el.

Ha el szeretné küldeni észrevételét a fenti tartalommal kapcsolatban, jelentkezzen be!

Üzenetküldés

Kapcsolódó írások

VIII. Haldorádó - Sikeres Sporthorgász- Feederbotos Kupa beszámoló

VIII. Haldorádó - Sikeres Sporthorgász- Feederbotos Kupa beszámoló

Ha a verseny főszervezője, Döme Gábor szavait akarnám idézni, akkor így kezdeném bevezetőmet: „Stílszerûen van egy jó hírem és egy rossz hírem. A rossz hír, hogy a médiák szerint gazdasági világválság van. A horgászok azonban nem akarnak tudomást venni erről, és az elmúlt évben rajthoz álló 35 csapattal ellentétben idén 54 csapat 108 versenyzője nevezett! Kell ennél jobb hír?!” A verseny rangját és erejét jelzi, hogy egyre több ismert, élvonalbeli magyar és külföldi finomszerelékes horgász áll rajthoz. Ráadásul nem csak hazánkban, hanem Szlovákiában is egyre népszerûbb, idén már 14 külföldi csapat tisztelte meg versenyünket! Így minden túlzás nélkül állíthatjuk, hogy idén is a legrangosabb, legnívósabb feederbotos horgászversenyt tudtuk sikeresen megszervezni és lebonyolítani. Aki ebben az erős mezőnyben eredményt tudott elérni, az joggal lehet büszke horgásztudására!

VII. Haldorádó - Sikeres Sporthorgász Feederbotos Kupa beszámoló

VII. Haldorádó - Sikeres Sporthorgász Feederbotos Kupa beszámoló

Maconka. Horgászfülnek kellemesen csengő név, nagy pontyok, változatos horgászati lehetőségek, jó verseny, könnyû halfogás. Ebből a június 8-i vasárnapon csak egy volt kérdéses, a könnyû halfogás versenykörülmények között. Ezen a napon került megrendezésre, immáron 7. alkalommal az ország legrangosabb feederbotos csapatversenye.

Horgászat a Kupagyőztes csapattal

Horgászat a Kupagyőztes csapattal

2008-ban immáron hetedik alkalommal került megrendezésre a Haldorádó - Sikeres Sporthorgász Feederbotos Kupa. Akik figyelemmel kísérik ezt a versenysorozatot, már megszokhatták, hogy minden évben bemutatásra kerül az a páros, aki az adott évben legeredményesebben szerepelt a Maconkai-víztározón. Ha már elkísérjük őket egy közös horgászatra, akkor az nem is történhetne meg máshol, mint a verseny helyszínén, a csodás környezetben fekvő víztározón. Lássuk akkor, hogyan is horgászott, milyen taktikát alkalmazott a Rapala Eurohold Team színeiben Szabó Csaba és Fördős Attila.